Tuesday 13 October 2015

Τα αποτελέσματα της Ακαδημίας!

Μια νίκη και μια ήττα ο απολογισμός των ομάδων της Ακαδημίας μας για το Σαββατοκύριακο που πέρασε.

Η ομάδα Κ-21 συνέχισε τις καλές τις παρουσίες και πήρε την πρώτη της εκτός έδρας νίκη με σκορ 0-2 απέναντι στον Αχυρώνα  Λιοπετρίου. Οι σκορερ της ομάδας μας ήταν ο Μιχάλης Πλάτωνως και ο Γιώργος Θεοδόρου. Για ακόμη ένα παιχνίδι τα μηνύματα ήταν ενθαρρυντικά αφού η ομάδα έπιασε καλή απόδοση. Ο μεγάλος στόχος όχι μόνο της φετινής χρονιάς αλλά και γενικότερα είναι η ομάδα να στηρίζεται στα δικά της παιδιά και είμαστε σίγουροι πως βρισκόμαστε σε καλό δρόμο. Μόνο όμως με σκληρή δουλειά θα πετύχουμε τον στόχο μας και αυτό θα συνεχίσει να γίνεται.

Η ομάδα Κ-15 παρόλη τη μεγάλη προσπάθεια ηττήθηκε εντός έδρας με 2-1 από την Δώξα Κατωκοπιάς.  Η ομάδα μας πλήρωσε το άσχημο ξεκίνημα, αφού μόλις στο 8ο λεπτό το σκορ ήταν 0-2. Η ομάδα αντέδρασε και κατάφερε να μειώσει το σκόρ σε 1-2 πριν από την λήψη του ημιχρόνου με σκορερ τον Μιχάλη Παύλου. Το δεύτερο ημίχρονο έγινε μεγάλη προσπάθεια για την ισοφάριση αλλά δυστυχώς εν ήρθε. Η ομάδα είχε μια καλύτερη παρουσία από τα προηγούμενα παιχνίδια και στόχος είναι η βελτίωση σε κάθε παιχνίδι.