Thursday 12 November 2015

Η δράση της Ακαδημίας μας!

Με δύο ήττες συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους η ομάδες της Ακαδημίας μας το περασμένο Σαββατοκύριακο.

Η ομάδα Κ-21 έχασε εκτός έδρας από τον Διγενή Μόρφου με 3-1. Η ομάδα μας είχε τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο όπου και βρέθηκε μπροστά στο σκορ με γκολ του Χρίστου Νικολάου στο 18’. Ο Διγενής στο δεύτερο ημίχρονο έβαλε πίεση στην ομάδα μας και κατάφερε στο 68’ να γυρίσει το παιχνίδι σε 2-1. Στην συνέχεια η ομάδα μας προσπάθησε για την ισοφάριση. Σε μια αντεπίθεση όμως του Διγενή στο 87’ έγινε το τελικό 3-1. Η ομάδα μας παρά την ήττα έκανε μια καλή εμφάνιση και οι ποδοσφαιριστές μας τα έδωσαν όλα. Πλέον κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι που είναι την Κυριακή 15/11 η ώρα 14:30 στην έδρα μας  απέναντι στην πολύ καλή ομάδα του Ακρίτα Χλώρακας. Στόχος της ομάδας η επιστροφή στις νίκες σε συνδυασμό με ωραίο ποδόσφαιρο.

Άλλο ένα δύσκολο απόγευμα είχε η ομάδα Κ-15 απέναντι στον Ολυμπιακό Λευκωσίας όπου έχασε με 11-1. Το μοναδικό γκολ της ομάδας μας σημείωσε ο Σαββάς Δημητρίου. Ήταν ακόμη ένα παιχνίδι που η δυναμικότητα του αντιπάλου δεν άφησε περιθώρια στην δική μας ομάδα. Επόμενος αντίπαλος ο Χαλκάρονας Ιδαλίου εκτός έδρας την Κυριακή 15/11 η ώρα 09:00. Η ομάδα μας θα προσπαθήσει να πάρει την δεύτερη της νίκη στο πρωτάθλημα απέναντι σε μια ομάδα με τους ίδιου στόχους με εμάς.