Tuesday 29 September 2015

H δράση της Ακαδημίας μας!

Συνέχεια με τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής για τις ομάδες της Ακαδημίας μας είχαμε το σαββατοκύριακο που πέρασε.

Η ομάδα Κ21 απέσπασε ισοπαλία 0-0 στο εκτός έδρας παιχνίδι με την αντίστοιχη ομάδα της Αλκής Οροκλινής. Απέναντι σε μια από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος η ομάδα μας έκανε ένα πολύ καλό αγώνα και θα μπορούσε ακόμα και για την νίκη. Η ομάδα δείχνει πολύ θετικά στοιχεία και έτσι θέλει να συνεχίσει. Με απολογισμό 4 βαθμούς σε δύο αγώνες και μηδέν παθητικό στην άμυνα, το πρώτο φετινό δείγμα κρίνετε θετικό. Όμως όλοι στην ομάδα είναι προσγειωμένοι και καθημερινά προσπαθούν για το καλύτερο. Επόμενος αντίπαλος της ομάδας είναι με την Ελπίδα Ξυλοφάγου που στα πρώτα δύο παιχνίδια δεν συμπλήρωνε 11αδα και έτσι τα παιχνίδια της αναβλήθηκαν.

Δύσκολο ήταν το εμπόδιο του Διγενή Μόρφου για την ομάδα Κ15  αφού δέχτηκε την ήττα με 5-1. Μοναδικός σκόρερ για την ομάδα μας ο Γιώργος Λοίζου. Η ομάδα μας δέχθηκε 3 γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου και κάπου εκεί είχε χαθεί το παιχνίδι. Στόχος δεν είναι μόνο το αποτέλεσμα αλλά βελτίωση μέσα από τα παιχνίδια και τις προπονήσεις.  Η ομάδα έχει ρεπό για το επόμενο σαββατοκύριακο και είναι μια ευκαιρία για την ομάδα να δουλέψει σκληρά και να κάνει ένα νέο ξεκίνημα με το παιχνίδι σε δύο εβδομάδες απέναντι στην Δόξα Κατωκοπιάς.