Friday 11 March 2016

Η δράση της Ακαδημίας μας!

Με ένα παιχνίδι συνεχίστηκε η δράση της Ακαδημίας μας αφού το πρωτάθλημα για την ομάδα Κ-15 έχει ολοκληρωθεί.
Η ομάδα Κ-21 συνέχισε το εκπληκτικό σερί της που έφτασε τις 7 συνεχόμενες νίκες, αφού πέτυχε μεγάλη νίκη με 6-0 απέναντι στον Διγενή Ακρίτα Μορφου. Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και μέχρι το 15' λεπτο προηγήθηκε με 2-0 μετά απο γκολ του Πάυλου Φιλίππου και του Γιώργου Θεωδόρου. Στην συνέχεια η ομάδα μας είχε τον έλεγχο του αγώνα αλλά δεν αξιοποίησε κάποια αλλα ευκαιρία και το 2-0 ήταν σκορ ημιχρόνου. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως και το πρώτο αφού στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο η ομάδα μας πέτυχε ακόμη 3 γκολ με τους Φιλίππου και Θεωδόρου να πετυχένουν το δεύτερο πρωσοπικό τους και τον Πάυλο Σοφοκλέους να ευστοχεί απο τα 11 βήματα. Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε στο 80' με τον Αλεξάδρου να γράφει το τελικό 6-0. Η ομάδα βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και διεκδικεί με όλα τα φόντα τόσο το πρωτάθλημα αλλά και την άνοδο. Επόμενο παιχνίδι την Κυριακή 13 Μαρτίου εκτός έδρας με τον Άκριτα Χλωρακας.

Όποια και αν έιναι η τελική βαθμολογία η πραγματική νίκη για την ομάδα μας είναι οι νεαροί ποδοσφαιριστές που πήραν χρόνο συμμετοχής με την πρώτη ομάδα. Είμαστε σίγουροι πως η ΟΛΥΜΠΙΑΣ θα μπορεί να στηριχθεί στα δικά της παιδιά και αυτό μας γεμίζει με αισιοδοξία.